O Firmie NOHrD

Innowacyjny sprzęt do ćwiczeń wykonany z drewna – Made in Germany

WaterRower Ltd. istnieje w Niemczech od 1994 roku. W 2005 roku w naszej siedzibie w Nordhorn w Dolnej Saksonii powstał zakład produkcyjny NOHrD, projektujący i produkujący wysokiej jakości sprzęt fitness z drewna. Wraz z dobrze znanymi wioślarzami wodnymi WaterRower, zostały wprowadzone na rynek nowe urządzenia WaterWorkx. Wkrótce pojawiły się kolejne produkty NOHrD: WeightWorkx, WallBars, SwingBells i WaterGrinderW 2013 roku SlimBeam został zaprezentowany branży fitness, szybko otrzymując niemiecką nagrodę PlusX za wysoką jakość i design!

NOHrD stawia na wysoką jakość, wzornictwo i ciągły rozwój, a największy nacisk kładziony jest na wybór naturalnych materiałów.

O firmie NOHrD

Nazwa NOHrD pochodzi od miejsca lokalizacji naszej firmy: nasz dom znajduje się w północnych Niemczech, przy czym „NOH” odnosi się do naszego hrabstwa Nordhorn, a „D” oznacz Deutschland, a zatem: „Made in Germany”.

Każdy kawałek naszego sprzętu do ćwiczeń wykonanego z drewna jest wytwarzany ręcznie w naszym zakładzie produkcyjnym. Połączenie klasycznego rzemiosła i precyzyjnej technologii maszyn zapewnia najlepszą jakość i stały postęp. Kładziemy duży nacisk na poszanowanie środowiska naturalnego, nasze drewno przetwarzamy w 100% – nie ma odpadów.

Pozostałości produkcyjne wykorzystywane są do produkcji energii. Wykorzystujemy powierzchnię 1500 m2 naszej fabryki do produkcji własnej energii słonecznej, za pomocą której możemy zasilać nasze maszyny minimalizując emisję spalin do minimum.

Nasze drewno

Produkty NOHrD wykonane są z litego drewna pozyskiwanego wyłącznie z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony w USA i Niemczech. Elementy drewniane w NOHrD są olejowane w celu ochrony przed brudem i plamami. Drewno jest naturalnym surowcem, który może różnić się kolorem i konsystencją, dzięki czemu nasze produkty są jedyne w swoim rodzaju. Lite drewno z czasem ciemnieje naturalnie. Dotyczy to zwłaszcza drewna wiśniowego.

Nasza skóra

Wszystkie produkty NOHrD ze skóry są oryginalne i wykonane ręcznie oraz pochodzą wyłącznie z Niemiec.

  • Produkcja w Niemczech – „Made in Germany”.
  • Certyfikat ISO 9001 (ustandaryzowany system jakości).
  • wyłącznie garbowana skóra / autentyczna, naturalna skóra.
  • wyjątkowo wysoka tolerancja skóry (w przeciwieństwie do skóry chromowanej).

Nawet wysokiej jakości skóra naturalna może mieć niepożądane naturalne właściwości. Nie ma skór bez wad. Często stosuje się obróbkę powierzchni poliuretanem lub akrylanami, które nadają skórze nienaturalny, syntetyczny wygląd. Nasza garbowana roślinnie skóra pozostaje w dużej mierze naturalna. Z czasem ciemnieje.