Aplikacje do wioślarzy wodnych WaterRower

SmartRow

Dzięki innowacyjnemu czujnikowi True Performance, SmartRow oblicza moc bezwzględną zastosowaną przez użytkownika podczas każdego pociągnięcia, zapewniając najdokładniejszy pomiar w kategorii ergometrów wioślarskich.

SmartRow to zaawansowane technologicznie koło (rolka) do wioślarza WaterRower, które bezprzewodowo łączy się ze smartfonem / tabletem. Elektronika wewnątrz SmartRow mierzy siłę bezwzględną i długość pociągnięcia, aby obliczyć moc wyjściową.

Śledź dokładnie swoje treningi.

SmartRow zamieni Twój WaterRower w sprawdzony ergometr wioślarski i będzie zapisywał wszystkie Twoje treningi.

Popraw swoją technikę wiosłowania.

Korzystając z wykresu siły wiosławania, można monitorować każde pociągnięcie, a zatem ulepszyć technikę wiosłowania. Zoptymalizuj długość pociągnięcia i maksymalną siłę!

Sprawdzaj swoje postępy.

SmartRow zapisuje wszystkie treningi, osobiste rekordy i dodatkowe informacje o treningach. Śledź je i pobij soje rekordy!

Udostępniaj wyniki w dowolnym momencie.

Porównaj informacje dotyczące wydajności własnych treningów z innymi użytkownikami WaterRower w zaciszu swojego domu. Rzuć wyzwanie członkowi swojego zespołu na 2k na BoatHouse lub po prostu znajdź  motywację aby poprawić swoje najlepsze czasy.

Dokładnie śledź swoje treningi dzięki SmartRow

SmartRow to pierwszy skalibrowany miernik mocy używany w wioślarzu. Elektronika wewnątrz rolki SmartRow wykorzystuje czujniki siły i przemieszczenia oraz oblicza wszystkie ważne dane dotyczące wiosłowania. Moduł stale aktualizuje te dane przez Bluetooth do aplikacji SmartRow. (iOS i Android).

 • Ile wody masz w swoim zbiorniku
 • Jakie jest tarcie wioślarza
 • Jaka jest siła odrzutu wioślarza
 • Jaki jest Twój styl lub częstotliwość pociągnięć
 • Jak przyspieszasz / zwalniasz
 • Jeśli jesteś początkującym lub elitarnym wioślarzem

Aby określić, jak dokładny jest SmartRow, poprosiliśmy Wydział Nauk o Ruchu Człowieka Uniwersytetu w Amsterdamie o zbadanie zasadności technologii SmartRow.

Aplikacje SmartRow do pobrania:

SmartRow FAQ

Co to jest SmartRow? SmartRow to inteligentna rolka do drewnianych WaterRowerów, która mierzy moc w radykalnie nowy sposób. Elektronika wewnątrz rolki mierzy siłę i długość pociągnięcia a następnie oblicza moc niezależnie od poziomu wody w zbiorniku. Dane wysyłane są bezprzewodowo do urządzenia mobilnego, takiego jak smartfon lub tablet.

Jakie są zalety SmartRow? Przede wszystkim: dokładność. Czyli lepsze informacje o treningu. Za pomocą SmartRow możesz zoptymalizować swój trening, ponieważ pokazuje on wykres siły każdego pociągnięcia. Świetny sposób na poprawę techniki! Podłącz pas telemetryczny do SmartRow, a odczyty będą wyświetlane na bieżąco podczas treningu. Przechowywanie treningów na urządzeniu mobilnym jest również wielką zaletą rolki SmartRow.

Czy mogę połączyć aplikację SmartRow z monitorem S4? Nie, nie możesz. SmartRow jest niezależnym miernikiem mocy i ma bezpośrednie połączenie Bluetooth z urządzeniem mobilnym.

Czy muszę wprowadzić poziom wody w aplikacji? Nie, ty nie. SmartRow mierzy siłę niezależnie od ilości wody w zbiorniku. Możesz zmienić poziom wody zgodnie ze swoimi preferencjami i nadal porównywać swoje wyniki z innymi w 100% uczciwy sposób.

Czy muszę kalibrować SmartRow, jak na przykład PowerMeter w rowerze? Nie musisz niczego kalibrować! SmartRow sam się skalibruje, i automatycznie dostosuje się.

Które monitory do mierzenia tętna są kompatybilne ze SmartRow? Aplikacja SmartRow będzie działać tylko z monitorami tętna Bluetooth, które korzystają z otwartego standardowego protokołu Bluetooth. Na rynku jest wiele monitorów, takich jak pasy telemetryczne na klatkę piersiową, zegarki, opaski na nadgarstki, ramiona i trackery fitness. Sprawdź, zanim kupisz coś nowego. Ze względu na dokładność zalecamy stosowanie pasa telemetrycznego na klatkę piersiową.

Jakich baterii powinienem używać i ile godzin mogę trenować na bateriach? Zalecamy 3 baterie alkaliczne AA 2500 mAh. Inne 1,5Volta AA będą działać, ale może to wpłynąć na liczbę godzin. W zależności od jakości akumulatora można trenować co najmniej 50 godzin.

Czy mogę zmienić układ wyświtlania na wyświetlaczu? Jeśli przejdziesz do ustawień > opcji wyświetlania, możesz włączyć lub wyłączyć tryb „zaawansowany”. Gdy tryb zaawansowany jest wyłączony, metryki są ograniczone do prostego układu.

Jeśli włączony jest tryb zaawansowany, możesz spersonalizować metryki (ustawienia > zmienić ustawienia wyświetlania) i wybrać z poniższej listy:

We-Row

Połącz się bezpłatnie z We-Row i ścigaj się z innymi użytkownikami WaterRower.

Lub, jeśli wolisz, ustaw swoją prywatną sesję treningową. Będziesz mieć możliwość zapisania treningu i dostępu do niego w dowolnym momencie, co umożliwi Ci śledzenie swoich postępów, a także będziesz mógł udostępnić wyniki innym użytkownikom.

 • Power [W] – moc w watach ostatniego pociągnięcia,
 • Ave. power [W] – średnia moc w watach od początku treningu,
 • Energia [Kcal] – energia spalana w kaloriach od początku treningu,
 • Str./min/SPM – rzeczywista liczba pociągnięć na minutę,
 • Str.length [cm] – długość ostatniego pociągnięcia,
 • Str.count – liczba pociągnięć od początku treningu,
 • Work [J] – energia w dżulach ostatniego pociągnięcia,
 • Peak force [N] – maksymalna siła w Newtonach ostatniego pociągnięcia,
 • Speed / 500 m – prędkość z podziałem na 500m ostatniego pociągnięcia,
 • Ave. speed / 500 m – średnia prędkość z podziałem na 500m od początku treningu,
 • Speed [m / s] – prędkość w m / s ostatniego pociągnięcia,
 • Speed [km / h] – prędkość w km / h ostatniego pociągnięcia,
 • Speed [kCal / h] – prędkość w kCal / h ostatniego pociągnięcia.

We-Row

Połącz się bezpłatnie z We-Row i ścigaj się z innymi użytkownikami WaterRower.

Lub, jeśli wolisz, ustaw swoją prywatną sesję treningową. Będziesz mieć możliwość zapisania treningu i dostępu do niego w dowolnym momencie, co umożliwi Ci śledzenie swoich postępów, a także będziesz mógł udostępnić wyniki innym użytkownikom.

We-Row to program opracowany w celu wspierania ćwiczeń wioślarskich. Twoje informacje treningowe są zapisywane na serwerze i można uzyskać do nich  dostęp w dowolnym momencie, dzięki czemu możesz nieustannie poprawiać najlepsze czasy. We-Row pozwala wiosłować przeciw innym użytkownikom WaterRower na wcześniej ustalonych dystansach wyścigowych.

We-Row wymaga monitora S4 V2 z połączeniem USB i może być zainstalowany na wszystkich laptopach i komputerach z systemem Windows, MacOS lub Linux.

Wymagania i funkcje

Połączenie z internetem.Musisz być online aby korzystać z oprogramowania We-Row.

Monitor S4 z USB

Żeby się połączyć, potrzebujesz monitor WaterRower S4 V2 z USB (2.10 Firmware).

Uruchom We – Row

Otwórz We-Row i zaloguj się.

Aplikacje We-Row do pobrania:

Najczęściej zadawane pytania dotyczące wymagań monitora do aplikacji We-Row:

Czy muszę zainstalować sterownik dla mojego systemu operacyjnego?

Zazwyczaj komputer automatycznie rozpoznaje monitor WaterRower S4. Jeśli to nie zadziała, możesz ręcznie pobrać sterownik Windows.
W systemie Linux należy wprowadzić następujące polecenie: sudo chown user: user / dev / ttyACM0

Jak wiosłować żeby poprawić mój najlepszy czas?

Dla „user” musisz podać swoją nazwę użytkownika Linux.

Gdzie „ttyACM0” może się różnić w zależności od liczby podłączonych urządzeń, zmienia się również po odłączeniu i ponownym podłączeniu urządzenia. Poza tym może być wymagane uruchomienie polecenia kilka razy, zanim aplikacja uzyska dostęp. Możesz po prostu zatrzymać aplikację i sprawdzić, czy urządzenie będzie dostępne.

WaterRower Connect – aplikacja kompatybilna z Androidem oraz iOS

Dzięki aplikacji WaterRower Connect zmienisz swój WaterRower w zaawansowany monitor treningowy dostępny na ekranie twojego smartfona lub tableta!

Jak sprawdzić, czy monitor S4 jest prawidłowo podłączony?

Aplikacja umożliwia przeglądanie danych treningowych w czasie rzeczywistym podczas wiosłowania. Wyświetlane wskaźniki wydajności obejmują wiosłowanie na odległość, podziałkę na 500 m, waty, czas i ilość powtórzeń. Informacje o treningu są przechowywane w aplikacji WaterRower Connect także nie stracisz swoich zapisanych danych treningowych i będziesz mógł je analizować i porównywać w przyszłości.

Aplikacje WaterRower Connect do pobrania:

Poniżej mapka zawierająca informacje na temat planów i ulepszeń, które będą wprowadzane w przyszłości do aplikacji WaterRower Connect:

Coxswain

Aplikacja pomoże ci, organizować swoje wioślarstwo: Podłącz urządzenie z Androidem do WaterRower i wybierz swój program treningowy:

 • Zapisuj treningi podczas oglądania filmów YouTube (wybierz swój cel, który chcesz wykonać na początku treningu).
 • Wiosłuj i poprawiaj poprzednie wyniki.
 • Dostosuj wyświetlacz do swojego treningu (długie wciśnięcie wybiera odległość, czas trwania pociągnięcia, energii, szybkość pulsu, czas, czas delta, itp.).
 • Eksportuj swoje treningi do TCX (Training Center XML) i importuj je do swojej ulubionej aplikacji lub usługi.
 • Eksportuj swoje treningi do kalendarza.
 • Eksportuj swoje treningi do Google Fit (w fazie rozwoju).
 • Możliwość czytania tętna z WaterRower, poprzez czujnik Androida lub podłączone urządzenie Bluetooth LE / Ant +.

Co będziesz potrzebować:

 • Urządzenie z androidem kompatybilne z USB-OTG,
 • Kabel USB-MINI Męska (Monitor S4 V2) -> Twoje urządzenie z Androidem,
 • Moduł BlueTooth ComModule,
 • Waterrower z monitorem S4 V2.

Aplikacja umożiwia pomiar tętna z:

 • monitora WaterRower S4 V2,
 • urządzenia Android z sensroem do pomiaru pulsu,
 • Pasa telemtrycznego BlueTooth,
 • Pasa telemetrycznego ANT+ (urządzenie mobilne musi obsługiwać ANT+)

Aplikacja Coxswain do pobrania:

CityRow GO

Aplikacja CityRow GO do wiosłowania pozwala na udział w zajęciach obejmujących wiosłowanie, cardio, trening siłowy, a także o wiele więcej. Zajęcia CityRow GO oferują intensywny wysiłek i maksymalne efekty. Oglądaj na telefonie, tablecie albo na swoim Smart TV używając dowolnego wioślarza WateRower. Dla lepszych doświadcze użyj ComModule, który jest ndostępny dla monitora S4, lub zakup Cityrow GO Machine od WaterRower.

Jak to działa?

Wioślarstwo, cardio, trening siłowy – wykorzystane zostały najlepsze części zajęć w studio, aby stworzyć tę aplikację. Instalując aplikację CityRow GO możesz wziąć udział w zajęciach z najlepszymi instruktorami z Nowego Jorku, którzy przeprowadzą Cię przez kompletny trening na wioślarzu i poza nim.

Aplikacja CITYROW GO oferuje nieograniczony dostęp do zajęć w różnych kombinacjach, zaczynając od zajęć z hantlami, lub zajęć przy wykorzystaniu własnej masy ciała czy zajęć z przerwami na wiosłowanie. Bez względu na poziom sprawności lub doświadczenie w wiosłowaniu, aplikacja CityRow GO stawia przed Tobą wyzwanie, abyś pracował tak ciężko by osiągał osobiste cele.

Co będziesz potrzebować:

 • Urządzenie z androidem (Smartfon / Tablet),
 • Moduł BlueTooth ComModule,
 • Waterrower z monitorem S4 V2.
 • Członkostwo CityRow GO.


CityRow GO jest idealne dla:

 • Zdobywania motywacji dzięki zorganizowanym zajęciom treningowym bezpośrednio na siłowni lub w domu
 • Urozmaicenia typowego programu ćwiczeń
 • Wykonywania treningu całego ciała, który poprawi Twoją kondycję

Aby wykonać pierwszy trening, pobierz i zaloguj się do aplikacji CITYROW GO. Sparuj urządzenie i wykorzystaj w pełni możliwości CityRow GO.

Aplikacja CityRow GO do pobrania:

Po więcej informacji zapraszamy na: Cityrow

KinoMap

Aplikacja Kinomap zamienia twojego wioślarza w potężne urządzenie do ćwiczeń
Wybierz film i trenuj w aplikacji Kinomap razem z WaterRower. Obserwuj swoje postępy śledząc film. Dołącz do zawodników z całego świata i rzuć im wyzwanie NA ŻYWO podczas zaplanowanych sesji dla wielu użytkowników.

Co będziesz potrzebować:

 • Urządzenie z androidem (Smartfon / Tablet).
 • Moduł BlueTooth ComModule.
 • Waterrower z monitorem S4 V2.
 • Członkostwo KinoMap.

Prezentacja WaterRower & KinoMap:

Aplikacje KinoMap do pobrania:

Po więcej informacji zapraszamy na: kinomap

HoloFit GO – Wirtualne treningi, prawdziwe rezultaty!

HOLOFIT GO łączy się z Twoim urządzeniem fitness przez Bluetooth. Jest kompatybilny z maszynami do wiosłowania WaterRower wyposażonymi w rolkę SmartRow lub moduł CommModule.

 • Odkrywaj niesamowite światy i przestań skupiać się na liczbie powtórzeń. Wyeliminuj nudę!
 • Nie jesteś sam. Dołącz do społeczności HOLOFIT, aby razem rywalizować, trenować i dobrze się bawić.
 • Wirtualny trener – możliwość dostosowania treningu, aby osiągnąć pożądane rezultaty na swój sposób.

Jak działa HoloFit GO?

HOLOFIT Go łączy się z Twoim urządzeniem fitness poprzez protokół FTMS Bluetooth. FTMS oznacza protokół Fitness Machine Service i przesyła dane treningowe do platformy HOLOFIT. W ten sposób Twoje ruchy są śledzone w wirtualnej rzeczywistości. 

Członkostwo HOLOFIT zapewnia dostęp do wszystkich aktualnych i przyszłych treści, funkcji i aktualizacji.

Aplikacja HOLOFIT Companion śledzi wszystkie Twoje treningi i wysyła je do chmury HOLOFIT, z której zestaw słuchawkowy odbiera dane użytkownika oraz aktualizacje i aktualizacje HOLOFIT.

Co będziesz potrzebować:

 • Samodzielny zestaw słuchawkowy z oprogramowaniem.
 • Wioślarz wodny WaterRower z rolką SmartRow lub modułem CommModule.
 • Członkostwo HoloFit

Scenerie HoloFit:

Aplikacje HoloFit GO do pobrania:

Po więcej informacji zapraszamy na: holodia